• Kategorie
  • Anomalie zwierząt łownych z międzynarodowych kolekcji, w szczególności ssaków i ptaków łownych z Europy, Azji i Afryki

111.29
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2-5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność 6 szt.
ISBN 978-83-64736-56-8

Album „Anomalie zwierząt łownych z międzynarodowych kolekcji, w szczególności ssaków i ptaków łownych z Europy, Azji i Afryki" prezentuje anomalie zwierząt łownych z kolekcji niemieckich, rosyjskich i polskich amatorów oraz specjalistów łowiectwa, a także instytucji państwowych. Album przedstawia 109 gatunków na 1602 zdjęciach. Niniejsza pozycja jest I polskim wydaniem - przekładem z języka niemieckiego wykonanego na podstawie drugiego, poprawionego wydania niemieckiego. Autorzy: Hartmunt Gerlach, prof. Gottlieb Polzer, Roman Kaliew, dr Michaił Andrejew i Viktor Makaryushchenko, Harald van Bilion, prof. Zygmunt Giżejewski oraz leśnicy Dieter Tautenhahn i Martin Dambach. Wydania polskiej edycji albumu podjął się Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Naukowcy zwracają w nim uwagę na narastające wciąż problemy zwierząt, których częstą przyczyną jest człowiek i jego działalność.

Fragment słowa wstępnego, w polskiej edycji, autorstwa  prof. dr.hab. Zygmunta Giżejewskiego i prof.dr. hab. Mariusza Piskuły.
„Powinniśmy wszyscy wszelkimi możliwymi sposobami chronić to, co najcenniejsze, harmonię między naszą egzystencją a potrzebami otaczającej nas natury, której jesteśmy tylko niewielką cząstką. [...] Na krajowym rynku księgarskim brak jest podobnych publikacji o odstępstwach od normy w wyglądzie ssaków, ptaków i innych zwierząt. Z całą pewnością książka ta zajmie ważne miejsce na półce każdego miłośnika przyrody, któremu nie jest obojętny stan środowiska  i zmiany w nim zachodzące".  

Recenzja w czasopismie "Myśliwiec Warmińsko-Mazurski", grudzień 2023 r.
„Dzięki uprzejmości Kolegi który zna moją słabość do wszelkich książek o tematyce łowieckiej stałem się ostatnio właścicielem albumu, która może zainteresować wielu myśliwych. Jest to pierwszy polski przedruk niemieckiego oryginału „Mythos Anomalien. Äuβere Anomalien aus internationalen Sammlungen" autorstwa Gottlieba Polzera i Romana Kaliewa. Inicjatorem wydania polskiej wersji językowej jest Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. [...] Album na 1602 zdjęciach prezentuje różne anomalie stwierdzone u 109 gatunków zwierząt łownych. Okazy zaprezentowane w albumie znajdują się w kolekcjach  w Niemczech (m.in. w Pałacu Myśliwskim w Moritzburgu), w Polsce (Muzeum Przyrodnicze Stacji Badawczej PAN w Popielnie) oraz w Rosji. Na kartach albumu możemy odnaleźć nie tylko liczne fotografie myłkusów pochodzących od różnych gatunków zwierzyny płowej  ale również zdjęcie skrajnie rzadkiej samicy-kury głuszca z upierzeniem koguta, skrzekota, czy hybrydy koguta głuszca i kury bażanta. Prawdziwą „wisienką na torcie" są jednak zdjęcia poroży jeleni zgromadzonych w Pałacu w Moritzburgu. Wielokrotnie na zajęciach z biologii zwierzyny grubej wspominałem o słynnym 66-aku z Moritzburga, ale po minach słuchaczy wnioskowałem, że nie potrafią sobie wyobrazić takiego poroża. Teraz nie trzeba sobie niczego wyobrażać, wystarczy stać się właścicielem książki i spokojnie obejrzeć fotografię tego legendarnego poroża. Wspomnę również, że na następnej stronie zamieszczono zdjęcie najprawdopodobniej najsilniejszego wieńca jelenia szlachetnego na świecie, upolowanego na północ od jeziora Mamry prawdopodobnie w roku 1617."

Autor Opracowanie Zbiorowe
Oprawa twarda
Rok wydania 2016
Format 21,5x30
Data wydania 2024-02-20
Status Nowość
Wydawca Elset
Stron 304
Wydanie 1