• Kategorie
  • ATLAS CHWASTÓW DLA PRAKTYKÓW - WYD. III

98.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2-5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność 17 szt.
ISBN 9788361078791

Atlas chwastów dla praktyków

Wydanie trzecie już po czterech latach
Wydawać się może, że o chwastach i ich zwalczaniu powiedziano już wszystko. Nic bardziej mylnego! Świadczy o tym książka, którą trzymają Państwo w ręku. Gdyby temat herbologii (nauki o chwastach) był tak prosty i doskonale rozpoznany, poprzednie wydania „Atlasu” nie rozeszłyby się jak ciepłe bułeczki. Rolnicy, doradcy, przedstawiciele handlowi, naukowcy, studenci i pasjonaci tej tematyki nie dopytywaliby się o możliwość jego zdobycia, podczas gdy magazyny wydawnictwa świeciły pustkami! Trzeba było przygotować wydanie trzecie.
Od czasu, gdy w 2014 r. przygotowaliśmy pierwsze wydanie „Atlasu chwastów dla praktyków” dużo się zmieniło. Dlatego trzeba było zaktualizować wiele informacji. Część substancji czynnych i herbicydów zniknęła na skutek wycofania ich z rynku decyzjami politycznymi lub w trosce o środowisko i zdrowie. O losie innych zdecydowały firmy produkujące wycofując je ze sprzedaży. Ograniczono dawkowanie kolejnych substancji. Ponadto zdobyliśmy kolejne informacje o skuteczności. Spowodowało to, że trzeba było zaktualizować informacje o możliwości zwalczania. No i w końcu, na prośby rolników-czytelników, postanowiliśmy uzupełnić „Atlas” o dodatkowe informacje o kolejnych gatunkach chwastów, z którymi mają oni problem.
„Atlas chwastów dla praktyków” wychodzi naprzeciw wyzwaniom współczesnego rolnictwa. Umożliwia spełnianie wymagań prawnych dzięki określeniu progów szkodliwości czy uzasadnienia konieczności zwalczania, daje też doskonałe narzędzie do określania dawek herbicydów.

Autor Tomasz Czubiński, Adam Paradowski

Rok wydania 2018

Stron 328

Format 170 mm x 240 mm

Oprawa twarda