• Kategorie
  • Monografia. Parazytologia małych zwierząt 2024

69.00 -15% 58.65
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
69
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2-5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność 10 szt.
ISBN 9788366946699

Najnowsza część monografii to wnikliwie opracowane kompendium wiedzy weterynaryjnej z zakresu parazytologii.  Redagowana przez cenionych ekspertów, przedstawia kompleksowe spojrzenie na zagadnienia związane z pasożytnictwem u małych zwierząt, od diagnostyki po terapię, w kontekście najnowszych osiągnięć nauki i praktyki klinicznej.

Omawiając zróżnicowane aspekty parazytologii weterynaryjnej, autorzy koncentrują się na identyfikacji i leczeniu inwazji pasożytów, zwracając uwagę na kluczowe kliniczne implikacje.
Zespół dermatologiczny przygotował przejrzyste schematy kliniczne i diagnostyczno-terapeutyczne w przypadkach nużycy u psów i kotów.  W monografii znajduje się również artykuł o bezpieczeństwie stosowania preparatów przeciwpasożytniczych u kociąt i szczeniąt oraz w czasie ciąży i laktacji. Omówione w nim aspekty zainteresują zapewne każdego internistę oraz lekarzy specjalizujących się w rozrodzie psów i kotów.
Nie zabrakło treści związanych z dwiema najczęstszymi zoonozami – toksokarozą oraz bąblowicą. Pojawiają się również wzmianki o wybitnie rzadkich przypadkach, w których to pies staje się żywicielem pośrednim tasiemca bąblowcowego.

Monografia stanowi nieocenione źródło wiedzy dla lekarzy weterynarii. Dzięki precyzyjnemu ujęciu tematu i bogatej analizie przypadków klinicznych, ta publikacja jest niezbędnym narzędziem dla tych, którzy dążą do doskonalenia swojej praktyki oraz podnoszenia standardów opieki zdrowotnej nad małymi zwierzętami.

  • Autorzy: dr n. med. lek. wet. Dawid Jańczak
  • Format: 20.5x28.0cm
  • Objętość: 68
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2024
  • Wydawca: Medical Tribune

1. Inwazje Echinococcus u psów i kotów - Jakub Gawor

2. Problemy kardiologiczne i ich leczenie przy zarażeniu Dirofilaria immitis - Agnieszka Noszczyk-Nowak, Ranko Georgiev

3. Bezpieczeństwo stosowania leków w czasie ciąży, laktacji i okresu odsadzania - Anna Dominiak

4. Tęgoryjczyca zwierząt towarzyszących – problem diagnostyczny i terapeutyczny - Marta Demkowska-Kutrzepa, Krzysztof Tomczuk, Monika

Roczeń-Karczmarz, Maria Studzińska

5. Objawy płucne u psów w trakcie inwazji pasożytów wewnętrznych - Anna Borecka

6. Parazytologia okiem hematologa – zmiany w obrazie krwi spowodowane przez pasożyty i wybrane choroby odkleszczowe - Katarzyna Mróz

7. Nużyca psów i kotów – choroba skóry niczym powtórka do egzaminu - Agnieszka Cekiera, Jarosław Popiel

8. Rzęsistkowica psów i kotów – choroba lekceważona - Klaudiusz Szczepaniak, Krzysztof Tomczuk

9. Apteka weterynaryjna