• Kategorie
  • Podręcznik polsko-ukraiński dla pielęgniarek

Brak towaru
100.80
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 2-5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność 0 szt.
ISBN 9788396410931


Podręcznik polsko-ukraiński dla studentów medycyny, lekarzy, rehabilitantów, ratowników i opiekunów medycznych z Ukrainy

Jest to pierwszy na rynku praktyczny podręcznik polsko-ukraiński dla pielęgniarek, studentów medycyny (uczących się w ramach programu ERASMUS) lekarzy, rehabilitantów, ratowników i opiekunów medycznych chcących studiować lub pracować w Polsce.
Przeznaczony jest dla osób, które opanowały język polski w zakresie podstawowym i pragną poszerzyć jego znajomość o terminologię medyczną. Książka ta ułatwi przygotowanie się do pracy podczas nauki i pobytu w Polsce.
Z podręcznika mogą również korzystać Polacy pracujący w zawodach medycznych na Ukrainie.

Książka zawiera obszerny słownik złożony z około 400 haseł z medycyny ogólnej (anatomia, fizjologia, choroby i ich objawy, opieka i dokumentacja pielęgniarska itd.) oraz słownictwo przydające się w życiu codziennym.

Dr Jolanta Bielińska, z wykształcenia ekonomista i prawnik, jest autorką książki „Język włoski dla pielęgniarek" wydanej w 2005 roku. Pozycja ta jest także dostępna w językach angielskim i niemieckim. „Podręcznik polsko-ukraiński dla pielęgniarek" to kolejna wersja językowa tego tytułu.

Motywacją do powstania tej książki była chęć niesienia pomocy mieszkańcom Ukrainy, którzy na skutek wojny musieli opuścić swój kraj i chcieliby podjąć naukę i pracę w Polsce.

Podręcznik językowy dla medyków został pozytywnie zrecenzowany przez lekarzy - wykładowców University of Oxford.

Autor Jolanta Bielińska
Oprawa miękka
Rok wydania 2022
Format 15x21
Data wydania 2023-08-08
Status Nowość
Wydawca Wydawnictwo - Drukarnia I-BiS Bierońscy
Stron 330
Wydanie 1