• Kategorie
  • ZBIÓR ZBÓŻ I ROśLIN PODOBNYCH TECHNOLOGICZNIE

41.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2-5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność 4 szt.
ISBN 9788371606243

„Zbiór zbóż i roślin podobnych technologicznie” jest monograficznym opracowaniem zagadnień związanych ze zbiorem ziarna zbóż, kukurydzy oraz nasion rzepaku, ich obróbką pozbiorową i przechowywaniem. Omówiono w nim także metody zbioru słomy i zagospodarowanie resztek pożniwnych oraz zasygnalizowano możliwość zbioru roślin niezbożowych kombajnami zbożowymi.

W podręczniku przedstawiono wymagania agrotechniczne i metody zbioru, rodzaje i charakterystykę strat oraz uszkodzeń, a także sposoby ich ograniczenia. Scharakteryzowano zalecenia i wymagania agrotechniczne obróbki pozbiorowej i konserwacji ziarna oraz nasion. Dokładnie opisano stosowane maszyny, a zwłaszcza kombajny zbożowe użytkowane obecnie w polskim rolnictwie i dostępne na krajowym rynku maszyn rolniczych. Zamieszczone rysunki umożliwiają poznanie konstrukcji maszyn i ich zespołów roboczych oraz urządzeń do procesu technologicznego zbioru zbóż. Przedstawiono również wpływ rozwiązań zespołów roboczych maszyn żniwnych na ich właściwości eksploatacyjne. Zawarte w książce informacje mogą być przydatne w doborze odpowiednich typów maszyn i urządzeń na potrzeby gospodarstw rolnych.

Komunikatywny układ treści podręcznika pozwoli studentom poznać najnowocześniejsze technologie i maszyny do zbioru, obróbki oraz przechowalnictwa ziarna i nasion, a także do zbioru słomy i zagospodarowania resztek pożniwnych.

  • Autorzy: Jacek Przybył, Tadeusz Sęk
  • Objętość: 251
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2010
  • Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu