• Kategorie
  • Za punktem K. Rozmowy nie tylko o tym, co widać na skoczni

Brak towaru
30.24
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 2-5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność 0 szt.
ISBN 978-83-8250-207-7


„Za punktem K" to zbiór wywiadów, w których ludzie ze świata polskich, ale też zagranicznych skoków szczerze opowiadają o swoim życiu. Nie tylko tym, które znamy ze skoczni.
Z zawodnikami wciąż aktywnymi, jak i tymi, którzy od lat są na emeryturze, trenerami, prezesem Polskiego Związku Narciarskiego czy honorowym prezesem rozmawiamy o tym, co dzieje się już po przekroczeniu punktu K. Czy to po znakomitym skoku, zakończonym daleko za nim, czy też tym dużo gorszym, który swój finisz miał jeszcze na buli.
Opowiadają o odczuciach, które towarzyszyły im przy okazji największych sukcesów, ale też gdy doznawali najbardziej rozczarowujących porażek. Te emocje sięgają w końcu dużo dalej niż wspomniana czerwona linia.
Niemal każdy z naszych rozmówców znajduje się obecnie na innym etapie życia i kariery, ale łączy ich jedno - wszyscy pokonali trudną drogę, która pozwoliła im uczestniczyć w niełatwym wyzwaniu, jakim jest sport na najwyższym poziomie.
Dlaczego pokój członków sztabu Adama Małysza po jego triumfie w Turnieju Czterech Skoczni przypominał miejsce rzeźni? Jakie zachowanie dziennikarza zdenerwowało Dawida Kubackiego? Co skoczkowie narciarscy mogą wynieść ze spotkania z... osłami? Co sprawiło, że Andrzej Stękała musiał pójść do normalnej pracy i chciał kończyć ze skokami? Kiedy Sven Hannawald czuł się nierozumiany, co dała mu terapia i czy wciąż jest perfekcjonistą?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w książce.

Autorzy:
Natalia Żaczek
Rocznik 1999. W „Przeglądzie Sportowym" i Onecie od grudnia 2019 roku. Wcześniej zbierała doświadczenie w serwisie Skijumping.pl. Od wielu lat pasjonuje się skokami narciarskimi. Studentka prawa, która jednak od sporządzania pism procesowych zdecydowanie bardziej lubi pisanie reportaży. Oprócz skoków najchętniej ogląda mecze Realu Madryt.

Jakub Radomski
Rocznik 1987. W „Przeglądzie Sportowym" i Onecie od 2013 roku. Współautor książki „Ludzie ze złota", autor cyklu „Bez tlenu" oraz współautor cyklu „Portrety", który co piątek ukazuje się w „Przeglądzie Sportowym". Jego sześć reportaży zostało opublikowanych w zbiorze „Najlepsze sportowe historie".

Autor Natalia Żaczek,Jakub Radomski
Oprawa Miękka ze skrzydełkami
Rok wydania 2022
Format 14x20,5
Data wydania 2022-10-24
Status JEST
Wydawca Ringier Axel Springer
Stron 304
Wydanie 1