• Zwalczanie chwastów jednoliściennych

40.00 -5% 38.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Kurier DPD 17.5
Poczta Polska 19
Dostępność 4 szt.
ISBN 9788395473241
Książka "Zwalczanie chwastów jednoliściennych" to kolejny poradnik agrotechniczny z serii APRA Doradza. Założeniem tego wydawnictwa jest w sposób praktyczny poinformować i opisać wszystkie zagadnienia związane wyłącznie ze zwalczaniem chwastów jednoliściennych. Wydawałoby się, że sprawa jest prosta! Jednak należy mieć pełną świadomość, że wiele chwastów jednoliściennych należy zwalczać w uprawnych roślinach jednoliściennych. Często się zdarza, że taka sama roślina jednoliścienna jest uprawiana, a w innym przypadku jest traktowana jako chwast. Są to tak zwane samosiewy, czyli chwasty fakultatywne.
W rolnictwie uprawiane są bardzo często międzyplony, wsiewki, mieszanki, w których konieczne jest znalezienie złotego środka między wrażliwością a tolerancją, ponieważ jednym z trudniejszych zadań jest wyeliminowanie z plantacji tylko części gatunków jednoliściennych (uważanych za chwasty), a pozostawienie innych (będących roślinami uprawnymi). Zdecydowanie mniej problemów  istnieje z eliminacją chwastów jednoliściennych w uprawach dwuliściennych. Dominuje w tym przypadku stosowanie graminicydów. Należy także zwrócić uwagę, że wiele herbicydów zwalczających gatunki dwuliścienne „przy okazji" eliminuje jeden, dwa gatunki jednoliścienne. Warto takie specyficzne sytuacje wykorzystać, pomijając stosowanie dodatkowych zabiegów. Szereg herbicydów charakteryzuje się działaniem ekwiwalentnym.
Należy odpowiedzieć na pytanie, które środki w tej sytuacji zastosować. Kolejnym zagadnieniem jest rozpatrzenie wysokości dawek preparatów i ich skuteczności w stosunku do poszczególnych gatunków traw. W zestawieniach znajdą Czytelnicy, które gatunki jednoliścienne są wrażliwe na poszczególne substancje czynne, jakie preparaty są jednocześnie selektywne dla upraw, w których są stosowane z uwzględnieniem wysokości dawek i terminów stosowania. To wszystko Czytelnicy znajdą w klarownie przedstawionych tabelach. Całość urozmaici szereg barwnych zdjęć.
  • Autor: Adam Paradowski
  • Rok wydania: 2021
  • Liczba stron : 110
  • Oprawa: miękka, 
  • Wymiary: 170 x 240 mm

Zwalczanie chwastów trawiastych w uprawach roślin dwuliściennych

Zwalczanie chwastów trawiastych w uprawie roślin dwuliściennych z pominięciem graminicydów

Jednoliścienne w zbożach ozimych

Jednoliścienne w zbożach jarych

Jednoliścienne w kukurydzy

Jednoliścienne w kukurydzy cukrowej

Nieselektywne zwalczanie traw